Projekt NA-MA POTI

(NAravoslovno MAtematična Pismenost, Opolnomočenje, Tehnologija in Interaktivnost)

TRAJANJE PROJEKTA:

od 4. 11. 2016 do 30. 6. 2022 …z mesec julijem 2017 se je priključil tudi vrtec Murska Sobota.

CILJ PROJEKTA:

Razviti in preizkusiti pedagoške pristope in strategije, ki bodo tudi z vključevanjem novih tehnologij pripomogle k celostnemu in kontinuiranemu vertikalnemu razvoju naravoslovne, matematične in drugih pismenosti (finančne, digitalne, medijske …) otrok, učencev in dijakov od vrtcev do osnovnih in srednjih šol.

NAMEN JE:

• povezovanje med strokovnimi delavci
  • krepitev kritičnega mišljenja
  • interdisciplinarno reševanje problemov
  • razvoj in preizkus pedagoških pristopov in strategij
  • krepitev odnosa do Naravoslovja in Matematike
  • reševanje problemov s pomočjo IKT

PRIČAKOVANI Rezultati:

• poročila o preizkušenih primerih dobre prakse, razvitih didaktičnih pristopih in pedagoških strategijah, ki prispevajo k razvoju kritičnega mišljenja in reševanja problemov z vidika naravoslovne in matematične pismenosti,

• razviti in pripraviti vertikalni izvedbeni kurikul VIZ za naravoslovno in matematično pismenost

• metodologija in instrumentarij za spremljanje in merjenje napredka elementov naravoslovne in matematične pismenosti.

• izvedena spremljava in evalvacija napredka naravoslovne in matematične pismenosti otrok ter priprava evalvacijskih poročil o napredku kompetenc.

• zapis priporočilo za razvoj naravoslovne in matematične pismenosti v VIZ po vertikali.

Vrtec Murska Sobota je v projektu vključen kot razvojni partner. Skupaj nas je: 9 vrtcev, 11 osnovnih šol in 13 srednjih šol ter predstavniki fakultet.