Projekt OPK - »Vzpostavitev, dopolnitev in pilotni preizkus modela ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti na področju vzgoje in izobraževanja.«

Namen uvedbe programa OPK je opredelitev skupnega koncepta ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti (model UZK) na ravni vzgojno-izobraževalnih institucij (raven vrtca, osnovnih in srednjih šol) ter posredno evalvacije na ravni izobraževalnega sistema. Omenjen koncept pa bo v okviru programa pilotno preizkušen.

Temeljni cilji programa:

•  vzpostaviti enotnejši sistem UZK
  • okvirno poenotiti razumevanje in pristop k samoevalvaciji šol in vrtcev z upoštevanjem področnih specifik
  • krepiti zmožnosti za izvajanje samoevalvacije na sistemski, organizacijski in individualni ravni
  • razviti in pripraviti izbrane obvezne ter izbirne referenčne okvire in kazalnike za uvajanje izboljšav in s tem povezano samoevalvacijo vrtcev in šol
  • vzpostaviti strokovna jedra na javnih zavodih za podporo vrtcem in šolam pri UZK

V ta namen razvojni tim Vrtca Murska Sobota spremlja življenje in delo zavoda in načrtno evalvira, uvaja spremembe in pripravlja smernice razvoja zavoda.

Prednostna področja, s katerimi   se razvojni tim ukvarja so:

- klima zavoda (medosebni odnosi)

- profesionalna rast zaposlenih,

- načrtovanje, izvajanje in evalviranje izboljšav pedagoškega dela, ter spodbujanje in omogočanje procesov refleksije, raziskovanja    in dialoga.

Vrtec Murska Sobota je v projekt vključen kot pilotni vrtec.