Altermed 2015

Vrednote: gibanje, prehrana in tekočina predstavljene na sejmu Altermed

Z razstavo, posnetki in misli otrok smo na sejmu ALTERMED v Celju širši javnosti  predstavili pomen gibanja, prehrane in tekočine v našem vrtcu.

Ponudili  smo  tudi tri različne zdrave namaze, ki  so sestavni del naših jedilnikov in z njimi navdušili prenekateri zahteven okus mimoidočih.

Čičerikin namaz s pečenim korenčkom, proseni namaz s sadjem in zelišči in namaz iz suhih sliv z ovsenimi kosmiči.

Na sejemskem demonstracijskem odru  je organizatorka prehrane iz našega vrtca skupaj z otrokom pripravila namaz iz suhih sliv in ovsenih kosmičev. Pomoč otrok je bistvenega pomena, saj tako otroci spoznajo sestavine namaza ali druge jedi, pridobijo določene izkušnje in jed jim veliko bolj tekne.

Tim za predstavitev Vrtca Murska Sobota na sejmu Altermed